Koka durvju ekspluatācija

Lai Jūs būtu pārliecināts par to, ka Jūsu iegādātās koka durvis Jums kalpos ilgi, nepieciešams ievērot durvju ekspluatācijas un uzglabāšanas noteikumus.

Iekšdurvis uzglabājot ilgāku laika posmu noteikti ieteicams novietot horizontālā stāvoklī, nevis uz kārbas (durvju rāmja) sānu malas un nekādā gadījumā ne vertikāli, lai izvairītos no visas koka durvju konstrukcijas jebkāda veida deformācijas.

Durvis jāuzglabā sausā, labi ventilējamā telpā.

Ja koka durvis tiks uzstādītas jaunbūvē vai renovētajās telpās (durvju montāžas darbus stingri ieteicams veikt tikai pēc visu apdares darbu pabeigšanas), noteikti jāpārliecinās vai visi apdares materiāli ir nožuvuši līdz normālam stāvoklim, jo pastiprināts mitrums telpās var kaitēt durvju vērtnei. Kā arī telpās nevajadzētu būt pārliekam sausumam vai paaugstinātai gaisa temperatūrai.

Koka iekšdurvis nedrīkst uzglabāt vai uzstādīt blakus apkures sistēmām, kā arī lai izvairītos no koka durvju krāsas izmaiņām to ekspluatācijas laikā, vēlams novērst tiešu saules staru iedarbību.

Koka durvju tīrīšanu ieteicams veikt ar tīru, mīkstu audumu, izmantojot mēbeļu tīrīšanas līdzekļus vai neitrālu 25% mazgājamā līdzekļa šķīdumu, kas nesatur atšķaidītājus.

Pastiprināts mitrums telpās var kaitēt koka durvju vērtnei.

Telpās, kur tiks uzstādītas un turpmāk arī ekspluatētas koka iekšdurvis, nepieciešams uzturēt gaisa temperatūru no +10°C līdz +28°C, savukārt optimālais gaisa mitruma līmenis svārstās no 40% - 60%

Pareiza koka durvju uzstādīšana ir viens no svarīgākajiem faktoriem to ilgajam un nevainojamam kalpošanas mūžam.

Nepareizi veikti montāžas darbi var radīt dažādas problēmas turpmākajā durvju ekspluatācijas laikā vai pat ar laiku izraisīt koka durvju vērtnes deformāciju, tieši tādēļ aicinām Jūs uzticēties mūsu speciālistiem, kam ir vairāku gadu pieredze durvju montāžas darbos.